Vybraná kategorie:

 

2014/15 4.A V muzeu

 Návštěva Muzea v Sokolově

 

        Ve čtvrtek 9.10. jsme společně s třídou navštívili v sokolovském muzeu výstavu o 1. světové válce.

         Povídali jsme si o uniformách, zbraních a o životě vojáků a civilistů v průběhu války. Viděli jsme různé obrázky úkrytů a zákopů, medaile, lékařské náčiní a výrobky zajatců, které měnili za jídlo. Prohlíželi jsme si přídělové lístky na potraviny a dochované fotografie z té doby. Mohli jsme si vyzkoušet, jak těžce se vojákům chodilo a plazilo s plnou polní, jak se drží puška, nasazuje plynová maska, těžkali jsme si velmi starou obrovitánskou leteckou bombu a při chůzi o berlích byla veliká zábava. Nakonec jsme se podívali na smutné video o začátku a konci 1. světové války a vzniku Československé republiky. Kdo chtěl, tak si koupil něco na památku.

        A co jsme si zapamatovali? Odpovědi dětí: Válka trvala 4 roky, začátek byl v roce 1914 a konec 1918. Vojáci měli záchody nad příkopem. Byly zajatecké tábory. V Jindřichovicích byl taky jeden. Umřelo přes 900 000 lidí.

                            

                                      Žáci 4.třídy a Mgr. Jana Kocifajová