Vybraná kategorie:

 

2014/15 3.A Na besedě

 Kraslice – beseda

Další zajímavou besedu si pro nás připravila paní knihovnice Marta Maštalířová. Dozvěděli jsme se, jak to bylo s Bruncvíkem a jeho lvem, kdy Karel IV. povýšil Kraslice na královské město, kde sídlili loupeživí rytíři…. Spoustu informací jsme ale také už věděli, protože jsme s paní učitelkou navštívili městský úřad, kde jsme zjistili, že nejen Česká republika má svůj znak, ale že také každá obec má svůj erb. Za úkol jsme měli zjistit, kterým obcím znaky, které jsou vyobrazeny na budově úřadu, patří. Také jsme navštívili infocentrum, kde jsme dostali malou knížku o historii Kraslic. Paní učitelka nám připravila několik otázek, na které jsme našli odpovědi právě v této knížce. Dočetli jsme se, kdo je autorem maleb v děkanském kostele, jak je vysoká věž v evangelickém kostele, jakého původu je návrší rotavských varhan…. A na jaké zajímavé místo v Kraslicích zamíříme příště? Rovnou na policejní staniciJ

Žáci 3. A