Vybraná kategorie:

 

2013/14 7.A,B V úpravně vody

Exkurze na Šindelovou a PBS

 

Ve středu 25.6. 2014 jsme se vydali na exkurzi na meteorologickou stanici na Šindelové. Vřele nás tu přivítal pan Kovařík, který se o stanici stará  a údaje zde naměřené posílá do meteorologických center v Plzni a Ústí nad Labem. Dozvěděli jsme se celou řadu zajímavých údajů, mezi jinými i to, proč je na Šindelové tak často taková zima. Pan Kovařík nás potom doprovodil ještě ke zbytkům Vysoké pece. Byla to továrna, kde byl jeden z prvních parních strojů v českých zemích a poprvé tu byl použit patent - pozinkování.

Vzhledem k proměnlivému počasí jsme potom využili nabídky pana Kursy  a šli jsme se podívat do firmy PBS na Rotavě, která vyrábí mobilní protipovodňovou zabezpečovací techniku. Prohlédli jsme si provoz výroby a  některé z moderních strojů jsme mohli vidět při práci.

Panu Kovaříkovi a panu Kursovi děkujeme za milé přijetí,.

 

                                                                       Mgr. Hana Štípková