Vybraná kategorie:

 

2013/14 2.B Výlet do Jáchymova

Výlet do Jáchymova

·        Výlet do Jáchymova byl moc pěkný. Šli jsme do muzea a prohlédli jsme si tam mincovnu.    Evička N.

·        Paní průvodkyně nám ukázala krásné minerály a povídala o místních netopýrech. Pak jsme šli do štoly, kde byla velká zima!!! Tam jsem našla stříbro.    Majdalenka T.

·        V mincovně byly uloženy staré stříbrné mince vyrobené ze stříbra vytěženého v Jáchymově a jmenovaly se tolary. Ve štole č.1 mě zaujala nejvíce stříbrná žíla sv. Ondřeje.     Valentýnka K.

·        Já jsem byl na výletě se školou v Jáchymově. Jeli jsme tam autobusem. Navštívili jsme muzeum. Na památku jsem si tam koupil hezký kamínek.    Ondra S.

·        Mě se líbilo všechno a začnu tím, že jsme byli nejdřív v muzeu a paní nám vyprávěla o tom, jak se z tolaru stal dolar, jak změkčili T na D a vznikl dolar.    Terka P.

·        Jáchymov má krásné prostředí a vše se mi na něm líbilo. A v jeskyni to bylo úžasné a moc ráda bych se tam chtěla podívat na celý den a vzala bych si své sestry a maminku, aby taky viděli to krásné v Jáchymově.     Sárinka B.

·        Nejdřív jsme byli v mincovně, tam jsme viděli sochu raziče. Pak jsme šli do štoly a ještě než jsme tam mohli, museli jsme si nasadil helmy. Viděli jsme i důlní vozíky a byl tam i vozík strašně nízký a tam se vozili ti horníci. A jinak to byl krásný výlet.     Davča S.