Vybraná kategorie:

 

2013/14 4.B Čarodějnické příběhy

Zadání znělo: Napiš krátký smyšlený příběh o čarodějnici nebo čaroději. Dodržuj dané větné vzorce.

V1 a V2. Jmenoval(a) se V1, protože V2. Jednou V1, ale V2. Od té doby V1 a V2.

 

ČARODĚJNICE

(Ewald Herbert Malý)

Vyčarovala příšeru a udělala lektvar. Jmenovala se Kost, protože měla sbírku kostí, Jednou jí při čarování vyhořel domek, ale naštěstí svým čarováním domek opravila. Od té doby nečarovala žádné experimenty na svých mazlíčcích a nikdy nečarovala v blízkosti pece.

 

ČARODĚJ

(Jakub Prchal)

Jednoho zimního dne se zjevil čaroděj a ten čaroděj byl nejvyšší ze všech. Jmenoval se Myšák Myšavý, protože žil s myšmi. Jednou odpoledne udělal lektvar, ale omylem tam dal místo žáby myš. Od té doby už od něj nikdy nikdo nebyl začarovaný a vše začarované se vrátilo do své podoby.

 

ČARODĚJ

(Robin Vican)

Jeden kluk jel do Bradavic a bál se zkoušek. Jmenoval se Ron Vízli, protože měli doma kunu. Jednou šel do lesa, ale byli tam pavouci. Od té doby se bojí pavouků a obrů.

 

O ČARODĚJNICI

(Dana Pňáčková)

Čarodějnice přišla a hned se vydala do veliké síně. Jmenovala se Sára Kynšperková, protože její babička se také jmenovala Sára. Jednou se stala jedna malá věc, ale už se vyřešila. Od té doby se trochu bojí a už se to lepší.

 

ČARODĚJ

(Miroslav Truhlář)

Je čarodějnický slet a slétají se všichni čarodějové. Jeden se jmenoval Kazisvět, protože všechno kazil. Jednou všechno zkazil, ale to ho někdo strčil. Od té doby všechno rozbije a tak se mu říká Kazisvět.

 

O ČARODĚJOVI

(Dominik Špác)

Jeden čaroděj se snažil vytvořit jedno kouzlo. Ten čaroděj se jmenoval Vodomír, protože uměl ovládat vodu. Jednou šel do rybníka, ale neuměl plavat. Málem se utopil, ale ta voda ho zachránila. Od té doby umí ovládat vodu a jednou napíše nějaký příběh.

 

ČARODĚJNICE

(Zuzana Siváková)

Čarodějnice říkala zaklínadlo a sama se zaklela. Jmenovala se Omyla, protože se mýlila se zaklínadly. Jednou se jí to podaří, ale až bude trochu chytřejší. Od té doby se jí říká Omyla a je poučená ze svých chyb.

 

ČARODĚJNICE

(Karolína Hrubá)

Čarodějnice dělala lektvar a kočka jí ho zkazila. Jmenovala se Lhářka, protože lhala. Jednou letěla na koštěti, ale do cesty se jí tam vpletla druhá čarodějnice. Od té doby nelétala na koštěti a nelhala.