Vybraná kategorie:

 

2013/14 2.A, 4.A Exkurze

 EXKURZE KRÁSNO

 

Jak se pracovalo horníkům v dolech? Jaké nosili oblečení? Co se v dolech těžilo? Spoustu informací o hornictví jsme se dozvěděli na exkurzi v Krásně. Prohlédli jsme si velký parní stroj, který pracoval až do roku 1993 v Královském Poříčí. Ve venkovním areálu jsme zhlédli výstavu lokomotiv a v dalším objektu velké množství modelů těžních strojů. Podívali jsme se také do těžní věže, kde je vystaveno hodně předmětů k hornictví a je zde rovněž ukázka ošetřovny a šatny horníků.  Velkou atrakcí pro děti byla možnost svézt se důlním vláčkem. Malí i velcí školáčci si zde našli něco, co je zaujalo a poučilo.

Alena Muchová a Lenka Pašková

 

 

 EXKURZE KRÁSNO

 

Jak se pracovalo horníkům v dolech? Jaké nosili oblečení? Co se v dolech těžilo? Spoustu informací o hornictví jsme se dozvěděli na exkurzi v Krásně. Prohlédli jsme si velký parní stroj, který pracoval až do roku 1993 v Královském Poříčí. Ve venkovním areálu jsme zhlédli výstavu lokomotiv a v dalším objektu velké množství modelů těžních strojů. Podívali jsme se také do těžní věže, kde je vystaveno hodně předmětů k hornictví a je zde rovněž ukázka ošetřovny a šatny horníků.  Velkou atrakcí pro děti byla možnost svézt se důlním vláčkem. Malí i velcí školáčci si zde našli něco, co je zaujalo a poučilo.

Alena Muchová a Lenka Pašková