Vybraná kategorie:

 

2013/14 4.B Galerie umění

 GALERIE UMĚNÍGALERIE UMĚNÍ

Umění výtvarné, divadelní, filmové, hudební ….. Spoustu nových informací jsme se dozvěděli v Galerii umění v Karlových Varech, kde si pro nás připravila Mgr. Lenka Tóthová velmi zajímavou přednášku. Celkem nás čekají tři návštěvy, při kterých se pokaždé budeme věnovat jinému druhu výtvarného umění. Tentokrát jsme získali základní informace o tom, jak se výtvarné umění dělí. Pak jsme se už věnovali prvnímu žánru – krajině. Hledali jsme obraz, který nás nejvíce zaujal, pracovali jsme ve skupinkách a hledali obraz podle popisu – nejpohádkovější, nejklidnější, nejživější, nejsmutnější… Trochu jsme se báli špatných odpovědí, ale zjistili jsme, že tady žádné špatné odpovědi neexistují, každý totiž může chápat obraz podle svého. Nakonec jsme si zkusili z kousků barevných papírků sestavit obraz krajiny podle vlastní fantazie. Návštěva galerie se nám velmi líbila, moc se těšíme na další žánr, kterým bude portrét a figura. To si ale budeme muset počkat do páté třídy.

Žáci 4. A