Vybraná kategorie:

 

2013/14 4.A Exkurze

 EXKURZE MOSER

Nerostné suroviny a jejich zpracování. Takové téma máme ve vlastivědě. Tak jsme se vydali do našeho krajského města na exkurzi do sklárny Moser. Při prohlídce jsme viděli skláře, kteří vyráběli sklenice, vázy, číše…. Dokonce si někteří z nás zkusili vyfoukat něco jako skleničku. Dozvěděli jsme se, kdo a kdy sklárnu založil, odkud se vozí nerostné suroviny k výrobě skla, na kolik stupňů se zahřívá směs, kolik lidí se podílí na výrobě jedné sklenice a jak dlouho výroba trvá, kolik procent vyrobeného produktu je po kontrole vráceno, jak se ryjí různé ornamenty….. Nakonec jsme se šli podívat do prodejny výrobků, kde jsme se nestačili divit cenám. Nejvíce nás zaujala broušená váza za milion korun. Ruční práce musí být oceněna. Maminkám jsme koupili malou pozornost a pak už nás čekala cesta zpět domů.

Žáci 4. A