Vybraná kategorie:

 

2013/14 5.A Při češtině

 Český jazyk

     Někdo si může myslet, že se v českém jazyce učíme jen o „i“ a „y“, nebo že čteme v čítankách. Chyba lávky! V hodinách českého jazyka se učíme také správně komunikovat a konverzovat. Umět bychom měli také telefonovat. K tréninku nám posloužily „banánové telefony“. Nejen, že jsme si připomněli správné zásady telefonování, také jsme se pobavili a na telefonech si pochutnali J.

 

     To ale ještě není vše. V naší třídě je spousta budoucích spisovatelů. Někteří už předvedli své prvotiny – Roman Hesoun nás se svým dílem seznámil již před vánocemi, velice úspěšně na něj navázala děvčata Kamča Karbulová, Adélka a Bea Dvořáčkovy. Svá díla si žáci také ilustrují. Odměnou za jejich snahu jim byl velký aplaus a jednička v žákovské knížce. Všichni už se těšíme na další napínavé příběhy!

 

Lenka Oulovská, třídní učitelka 5. A