Vybraná kategorie:

 

2013/14 6. a 7. třídy Řemesla nás baví

 ŘEMESLA NÁS BAVÍ

 

Dne 19. 12. 2013 k nám přijeli pracovníci z projektu ŘEMESLA NÁS BAVÍ: Tomáš Macek, Martina Voráčková a Jan Příhoda. Požádali nás, abychom je oslovovali jejich jmény. V úvodu jsme byli seznámeni s teorií natáčení filmu či videoklipu a jejich animace. Honza během našeho povídání připravil menší ukázku animace – Jak kleště pojídají toust a to samé jsme si vyzkoušeli i my.

Byli jsme rozděleni do tří skupin: kováři pod vedením Tomáše, kadeřníci pod vedením Honzy a elektrikáři pod vedení Martiny. Podělili jsme se o role, abychom mohli animovat bez problémů. Byl zvolen režisér, animátor 1, 2 , 3 atd. Režisér dohlížel na práci a pomáhal vymýšlet děj. Jakmile byl děj zkonstruován a vymyšlen do detailů, mohli animátoři fotit jednotlivé snímky, tudíž z něho mohl vzniknout videoklip. Náš – dalo by se říci – videoklip, měl přibližně 15 – 20 sekund. Konec zdobila slova z refrénu, nebo slova která se hodila. Písmo mohlo začít hořet, mizet, objevovat se a takhle jsme si s ním mohli hrát.

Celý den byl příjemný a inspirující.

Děkujeme Tomášovi, Martině a Honzovi za krásné dopoledne a budeme se těšit na další natáčení s nimi.

Kristina Kričfalušiová, ZŠ Dukelská