Vybraná kategorie:

 

2013/14 4.B Včela medonosná

 VČELA MEDONOSNÁ

 

Věděli jste, že včela dělnice má několik funkcí během svého života? Že včelí trubci nemají žihadla? Že pokud se krmí larva pouze mateří kašičkou, bude z ní včelí matka? Že se včely nechovají jen pro med?

Toto a spoustu dalších zajímavých věcí jsme se dozvěděli ve vzdělávacím pořadu Včela medonosná, který nám zprostředkovala paní Mgr. Kateřina Dvořáková. Pozorovali jsme pod mikroskopem včelí oko, křídlo, nohu s košíčkem, porovnávali jsme stavbu těla se čmelákem a sršněm, prohlíželi jsme si starý vyřazený úl, zkoušeli si pomůcky a oblečení včelařů a hráli jsme si na celé včelí společenstvo. Když o týden později jsme si s paní učitelkou opakovali, co jsme se dozvěděli, zjistili jsme, že ani v učebnici není o včele medonosné tolik informací jako nyní v našich hlavičkách.

Tř. uč. Mgr. Šárka Kuzebauchová