Vybraná kategorie:

 

2013/14 4.B Přednáška o dravých ptácích

 PŘEDNÁŠKA O DRAVÝCH PTÁCÍCH

 

Milana Zaleše, sokolníka z plzeňské ZOO, jsme opět rádi přivítali na naší škole, kde nám povyprávěl o životě a výcviku dravých ptáků.

Sešli jsme se v tělocvičně a v úvodu přednášky si prohlíželi velkou sovu sedící na bidle. Byl to výr turkmenský a jmenoval se Bruno.  Na něm nám pan Zaleš ukazoval přírodní zbarvení a stavbu těla. Později otevřel dvířka přepravky, která stála na druhém konci tělocvičny. Zprvu bylo slyšet pouze jakoby hadí syčení. Napětí opadlo, když vyletěla drobná sovička puštíka bradatého Lilo. Puštík bělavý jménem Čenda (byla to samice) předvedla dovednost chytání kousku masa ve vzduchu. Děti se neubránily lekavým projevům, když přelétávala v těsném kontaktu nad jejich hlavami. Poslednímu návštěvníkovi  Rockymu, poštolce vrabčí, se zalíbilo na svobodě a nechtěl se až do poloviny vystoupení vrátit do přepravky.

Na závěr přednášky si mohli někteří z nás navléci sokolnickou rukavici a přivolat Lila, který přelétával z jednoho konce tělocvičny na druhý.

Mgr. Šárka Kuzebauchová