Vybraná kategorie:

 

2013/14 5.A Na farmě

 Exkurze na Eko farmu v Chebu (13. 9. 2013)

     Pátek. Třináctého! Pro někoho den plný obav, že se stane něco zlého, pro 5. A den plný krásných zážitků.

     Exkurze na Eko farmě v Chebu byla rozdělena na dvě části. V té jedné se žáci pátých tříd mohli seznámit se životem na statku, s chovem zvířat, s jejich využitím, připomněli si, jak se k přírodě a živočichům chovat šetrně. 

     V té druhé – praktické části - se dozvěděli více informací o mléce. O jeho složení, výrobě a variantách využití. Své zkušenosti si mohli ověřit ochutnávkou jedenácti vzorků, přičemž hádali, o jaký mléčný výrobek se jedná. Šlo například o smetanu, máslo, bílý jogurt, polotučné mléko, tvaroh. Nejvíce však dětem chutnalo surové mléko, mléko nadojené jen chvíli před naším příjezdem. Žáci mu dali přednost dokonce i před již zmiňovanou smetanou! Poté si vyzkoušeli výrobu sýru. Tato část byla pro děti nejatraktivnější a až na jednoho si na vlastním sýru všichni moc pochutnali.

 

                                                                                                                                             Tř. uč. Lenka Oulovská