Vybraná kategorie:

 

2013/14 4.A Mladí farmáři

 MLADÝ FARMÁŘ Z IV. A

Jak se správně nazývá kráva, která ještě neměla tele? Kdo je sestřenice kozy? Jakého předka mají koza a ovce? Jaký je rozdíl mezi turem a kurem? Podle čeho poznáme sudokopytníky a lichokopytníky? To a ještě mnohem více jsme se dozvěděli na ekofarmě v Chebu. Hned po příjezdu se nás ujala milá paní lektorka Jitka Fuitová. Každý z nás si napsal na samolepku jméno a přilepil na bundu. Poté už se vyráželo mezi zvířata. U každého jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Po prohlídce všech zvířat jsme se posilnili svačinkou na následující testík. Při něm jsme se volně pohybovali po areálu a vyhledávali správné odpovědi na vývěskách u zvířat. Nakonec jsme všichni dostali upomínkový diplom a pexeso s obrázky zvířat z farmy. Spokojeně jsme se vraceli k autobusu a všichni jsme se shodli na tom, že nejsme jako Horáček a Pažout z pohádky Mach a Šebestová, kteří si mysleli, že sudokopytník má na nohou sudy. My už bezpečně víme, jak takové živočichy poznáme. Touto cestou bychom chtěli paní lektorce Jitce Fuitové velmi poděkovat za perfektně připravený program. Zároveň bychom chtěli všem návštěvu ekofarmy doporučit.

Žáci IV. A