Vybraná kategorie:

 

2013/14 5.B Na ekofarmě

 Ekofarma – 5.B    

 13.9.2013 jsme se vypravili na ekofarmu v Chebu. Po příjezdu jsme se formou rozhovoru dozvěděli spoustu zajímavostí o zvířatech chovaných na farmě a v domácnostech. Na závěr povídání jsme si zkusili zahrát na hudební nástroj – brumle a pastýřskou píšťalu – nebylo jednoduché vyloudit správný tón.

Pak jsme se vydali do chlívků a viděli jsme všechna zvířata, která zde chovají. V učebně, vedle chlíva, jsme si vyzkoušeli poznat jednotlivé produkty z mléka. Nebylo jednoduché rozpoznat smetanu, šlehačku,… a dokonce jsme ochutnali i čerstvě nadojené mléko.

 Po „poznávačce“ jsme získali vědomosti o výrobě sýra a  každý si mohl zkusit jeden udělat. Vyrobený sýr jsme si odnesli domů.

 Při odchodu každý dostal „ certifikát“ o účasti výukového programu o mléce a obrázky zvířat žijících na farmě.

Návštěva se nám moc líbila a rádi se zúčastníme i jiných výukových programů.

 

                        Žáci 5.B