Vybraná kategorie:

 

2012/13 3.A Dětský den

 DĚTSKÝ DEN VE 3. A

Jaké stromy jsou důležité pro stěhovavé ptáky? Jaká je hlavní potrava lišky? Jak vypadá dřevo, listy a plody našich listnatých a jehličnatých stromů? Takové otázky si pro nás připravila paní Třísková ze sokolovského muzea. Na začátku jsme se barevnými čelenkami rozdělili na dvě družstva. Střídavě jsme dostávali otázky týkající se přírody kolem nás. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, všechny živočichy, rostliny i houby jsme si mohli prohlédnout na vlastní oči. Nakonec jsme se všichni pod mikroskopem podívali na veš, blechu a klíště. Dále nás čekala výstava opravdového pokladu, kde jsme si prohlédli dámské i pánské šperky. Pak už jsme spokojeně odcházeli za sladkou odměnou do cukrárny. Pochutnání na zmrzlinách, dortech a jiných sladkostech stálo za to. S plnými a spokojenými bříšky jsme pelášili na vlakové nádraží. 

Žáci 3. A