Vybraná kategorie:

 

2012/13 Cesta do Londýna

 Výlet do Anglie 16.-21.5.2013

Celý výlet do Anglie se nám povedl. Všichni jsme odjížděli natěšeni a plni očekávání. Někteří rodiče nás strašili, že bude ošklivě, ale typické anglické počasí se nám vyhnulo a dokonce se na nás i párkrát usmálo sluníčko a bylo příjemně. Takže když nám náladu nezkazilo počasí, tak už nemohlo nic. Celé dny jsme chodili a chodili, ale všichni byli stateční a nikdo si na únavu nestěžoval. I přes náročný program všichni vypadali a byli spokojení. Každému se líbilo něco jiného, ať už to byla galerie moderního umění, vyhlídka na Londýn z katedrály sv. Pavla, římské lázně Bath, Stonehenge, nákupy nebo jídlo v „mekáči“.  Musím přiznat, že chvílemi mi docházela trpělivost, protože neustále se opakující otázky ve stylu „a kam jdeme teď?“, „co budeme dělat potom?“, „na co čekáme?“, „ kdy půjdeme na ty nákupy?“ nebo „kde je ten mekáč?“  se mi brzy oposlouchali J. Ale vždycky jsme se domluvili a vše zvládli. V dobré náladě nás udržovala i paní průvodkyně, která svůj výklad často osvěžovala vtípky. Celý zájezd tak probíhal v klidu a v pohodě a nikoho jsme v Anglii nenechali, i když některým se domů moc nechtělo.

Mgr. Martina Forraiová

 

Den 1: Ve čtvrtek jsme plni očekávání vyrazili poznávat Anglii. Jelo nás celkem 18. Žáci zamávali rodičům a mohlo se jet. Cesta byla dlouhá, ale zpestřená filmy a písničkami. Všichni jsme byli trochu nervózní z cesty Eurotunelem, ale nakonec utekla rychle a hurá do Londýna. První den nás čekal Millenium Bridge , katedrála Sv. Pavla, kde jsme vystoupali až nahoru. U Tower Bridge jsme zvládli první povinné foto. Samozřejmě jsme měli čas i na nákupy a především naše holky téměř vykoupily Primark. Potom jsme navštívili Tate galerii, kde jsme obdivovali moderní umění. Nakonec přejezd do Oxfordu a setkání s našimi anglickými rodinami.

Den 2: Noc v rodinách děti zvládli a ráno nadšeně vyprávěli, jak se měli a co dostali k večeři. Vydali jsme se do Stratfordu a podívali se na dům Shakespeara. Po Stratfordu jsme vyrazili na hrad Warwirck, kde hlavně kluky čekalo zklamání, protože se nedostali do mučírny. Poslední prohlídkou druhého dne bylo centrum Oxfordu a univerzita.

Den 3:  Další den začal prohlídkou lázeňského města Bath, které je proslavené římskými lázněmi. Dále následovala katedrála v Salisbury, která je jednou z nejvyšších v Anglii. Poslední zastávkou dne bylo Stonehendge, na které jsme se všichni moc těšili a načerpali jsme tam trochu energie.

Den 4: Ráno jsme se rozloučili s rodinami a neobešlo se to bez velkých objetí a loučení. Nejdříve jsme šli navštívit královninu chatu – zámek ve  Windsoru, kde jsme obdivovali několika patrový domeček pro panenky a shlédli jsme střídání stráží. A pak už do Londýna. Prošli jsme kolem Buckinghamského paláce a metrem se přesunuli ke známému muzeu voskových figurín. Nechyběla ani prohlídka čínské čtvrti Soho a večeře v jedné z restaurací. Nakonec Picadilly Circus s obrovskou reklamní tabulí, poslední nákupy, procházka nočním Londýnem. A pak už jen dlouhá cesta domů.