Vybraná kategorie:

 

2011/12 6.A,1.A

 POHÁDKY PRO PRVŇÁČKY

Připravíme si pro prvňáčky překvapení. To nám řekla paní učitelka Muchová při hodině českého jazyka. Naším úkolem bylo napsat pro naše malé spolužáky pohádku. Nejdříve jsme navštívili knihovnu, kde nám paní knihovnice Maštalířová řekla vše o pohádkách, čím se vyznačují, co v nich nikdy nesmí chybět. Nakonec nám přečetla moderní pohádku o vidličce a noži, moc se nám líbila. Vyzbrojeni důležitými informacemi jsme se rozdělili do skupin a začali zpracovávat naše nápady. Důležité bylo správně si rozdělit role. Kdo bude spisovatel, ilustrátor, korektor. Nejdříve jsme vše zaznamenávali ručně na papír, doplňovali, upravovali, přepisovali. Pak nás čekalo přepsání textu do počítače, skenování obrázků, vkládání do textu….Pohádky byly připravené. Ještě vytisknout, zalaminovat, sešít provázkem a mohli jsme předávat. Prvňáčci přišli trochu vystrašení, netušili, co jsme si pro ně připravili. Sedli si na koberec a čekali, co se bude dít. My jsme se před nimi ve skupinkách vystřídali se svými pohádkami, kdy jsme popisovali, jak pohádky vznikaly, co všechno jsme pro jejich tvorbu museli udělat. Všichni nás soustředěně poslouchali. Také paní učitelka Pašková, která je třídní učitelka prvňáčků, nás pozorně sledovala. Všichni jsme měli velkou trému, protože paní učitelka nás učila na prvním stupni, tak jsme se báli, abychom něco nepokazili. Všechno dopadlo výborně, děti nám dokonce kousky pohádek přečetly. Odcházeli jsme spokojení s pocitem, že jsme těm malým žáčkům skutečně něco předali.

Žáci 6. A