Vybraná kategorie:

 

2012/13 3.B Exkurze do úpravny vody

 EXKURZE DO ÚPRAVNY VODY

 

Bereme jako samozřejmost, že nám z kohoutku teče pitná voda. Jakou ale urazí cestu z přírody k nám domů, jsme zjistili v úpravně vody.

Začali jsme na Stříbrném potoce. Otáčeli jsme kolem stavidla a sledovali množství odtékající a přitékající vody. V úpravně jsme odhadovali, kolik asi litrů se vejde do čistících nádrží a zdali bychom ve vodojemu doplavali na jeho dno.

Nejzajímavější byla chemická kontrola čistoty vody. Sytě růžová barva prozrazovala, že je voda v pořádku, a hnědá barva upozornila na špinavou vodu. Nosili jsme sníh a vodu z okapu, jen abychom viděli, jak se voda zbarví. Paní Prchalová nám trpělivě prováděla zkoušky čistoty vody a my jsme si připadali, jako když vaříme kouzelnické lektvary.

Nyní už víme, že voda se v přírodě nenachází úplně čistá, ale že je nutné vodu před použitím upravit.

Mgr. Šárka Kuzebauchová