Vybraná kategorie:

 

2012/13 Sapere 2013

 Soutěž  „SAPERE – vědět, jak žít.“

„SAPERE – vědět, jak žít“ je soutěž o zdravém životním stylu, kterou vyhlašuje MŠMT. Soutěž spočívá ve výběru správné odpovědi a ve schopnosti velice rychle reagovat.

Od října  probíhala školní, okresní a krajská kola soutěže „SAPERE – vědět, jak žít.“ Tato kola probíhala na PC speciálním herním softwarem.  Probojovali jsme se v 1. kategorii (1. stupeň)  i v 2. kategorii až do celostátního kola za Karlovarský kraj. 

 Celostátní kola byla vždy rozdělena na 2. semifinálová kola, kde jsme se oba dny  kvalifikovali do finále. Ve finálových kolech  nebyly  jen teoretické, ale také praktické úkoly poznávání koření či ořechů.  Šlo jednak o to vybrat správnou odpověď a také nejrychleji. 

V úterý 9. 4. 2013 se na Magistrátu hlavního města Prahy utkalo 14 tříčlenných družstev 1. kategorie.  Naši žáci obsadili úžasné  2. místo. Děti dostaly dárkové tašky plné dobrot a za 2. místo  dotykové mobilní telefony.

Reprezentovali nás Daniel Juptner, Ondřej Ďásek a Matěj pokorný .

 

 V 2. kategorii probíhalo celostátní kolo ve středu  10. 4. a  naši žáci  se  umístili na  nádherném 3. Místě ( stejně jako loni)

Soutěžili -  Klára Hanáková, Gabriela Trojáková a Cyril Kreč.

Děti dostaly dárkové tašky plné dobrot a za 3. místo mobilní telefony.

                                                                                                        Mgr. Bohumila  Trohemčuková