Vybraná kategorie:

 

2012/13 3.A Beseda se spisovatelem

 Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

Jak to bylo s kapříkem Metlíkem a jeho kamarády kapříkem Šupinkou a Břéťou? Na to jsme se přišli zeptat autora pohádky „Dobrodružství kapříka Metlíka“ Jana Opatřila. Dozvěděli jsme se, jaká nebezpečí číhají na kapříky ve vodě, jak vznikají velká přátelství, když si navzájem pomáhají, aby se zachránili. Už víme, jak poznáme hlavní hrdiny. Kapřík Šupinka má na každé straně pouze jednu šupinku a Břéťovi chybí kousek ploutvičky. Novinkou byl pro nás název velké žížaly – rousnice, na kterou rybáři loví ryby. Vyzkoušeli jsme si, jak kapři mluví pod vodou.  Čtení se nám velmi líbilo, teď už jen zbývá objednat si oba díly, abychom se o kapřích kamarádech dozvěděli ještě více. Moc se těšíme, až si přečteme o dalších dobrodružstvích.

Žáci 3. A a třídní učitelka Alena Muchová