Vybraná kategorie:

 

2012/13 3.A Po stopách Josefa Lady

 Po stopách Josefa Lady

V pátek 25. 1. jsme s dětmi navštívili výstavu v galerii umění v Karlových Varech, která se konala k 125. výročí narození Josefa Lady. Výstavou nás provázela p. Lenka Tóthová. Než jsme se vydali na prohlídku obrazů, dozvěděli jsme se o Josefu Ladovi spoustu zajímavých věcí. Například, že od dětství neviděl na pravé oko a chybělo mu prostorové vidění. Povídání bylo velmi zajímavé, ale pak už jsme se vydali na výpravu. Děti měly za úkol odpovědět na otázky, které se vztahovaly k jednotlivým obrazům. Pracovaly ve skupinách a všem se práce dařila. Poté si všichni vyzkoušeli práci ilustrátora, někteří vybarvovali obrázky, jiní si vyzkoušeli vlastní návrhy. Výstava se nám velmi líbila, plni nových zážitků jsme se vraceli domů.

Alena Muchová, tř. učitelka