Vybraná kategorie:

 

2012/13 6.A Na exkurzi

 Sto let archeologie na Karlovarsku

 

Ve čtvrtek 6.12. 2012 se třída VI.A vydala na exkurzi do muzea v Sokolově. V muzeu nás přivítala paní Třísková, která nám rozdala desky, tužku a pracovní listy s otázkami. Paní nám ukazovala různé keramické džbány, tkalcovský stav,pravěké nástroje  a dva zmenšené prototypy pravěkých  domů .Mohli jsme si vyzkoušet  poskládat papírové  dinosaury a  z keramických střepů složit džbán. Také jsme se  pokusili rozdělat  oheň jako pravěcí  lidé  a povedlo se nám to. Potom jsme ještě šli na soutěžní výstavu vánočních hvězd, které vyrobili žáci škol ze Sokolova. Mohli jsme dát svůj hlas těm, které se nám líbily nejvíce.  Exkurze se nám moc líbila.

 

 

                                                                                  Mgr. Hana Štípková