Vybraná kategorie:

 

2012/13 4.A Fimfárum v divadle

 DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V CHEBSKÉM DIVADLE

   Dne 1. 11. 2012 jsme jeli do divadla v Chebu na představení Fimfárum od Jana Wericha.                                                                                           

   Celým divadelním představením nás provázeli dva herci, kteří letěli balonem a navštívili dvě města, ve kterých se odehrály tyto pohádky. První pohádka Lakomá Barka byla o tom, jak lidé kradou a umí být lakomí. Druhá pohádka Fimfárum vyprávěla o pracovitém kováři, který žil se svou fintivou ženou a s její matkou. Jeho žena ho přestala mít ráda a řekla komořímu ze zámku, ať se kováře zbaví. Komoří poslechl, protože ji miloval. Vymýšlel pro kováře těžké úkoly, aby je nemohl splnit, ale naštěstí vždy pomohly nadpřirozené bytosti čert a vodník.

Divadlo se nám líbilo, bylo napínavé i legrační a zpívali v něm pěkné písničky.

          Adéla Dvořáčková, Beata Dvořáčková, Filip Horvát   -  IV.A