Vybraná kategorie:

 

2011/12 3.A Na výletě

 ŠKOLNÍ VÝLET

Konec školního roku si už neumíme představit bez školního výletu, letos jsem vyrazili 22.5.2012. Nejdřive jsme navštívili přírodní rezervaci SOOS. Prošli jsme naučnou stezku, navštívili muzea. Potom jsme pokračovali do Chebu. Na Chebském hradě nás přivítal Karel IV., který nás seznámili se způsobem života své doby. Prohlédli jsme si části oděvu, rytířské brnění, jízdu na koni při rytířském klání, hodování. Také jsme viděli, jak probíhala výchova dětí a jejich vzdělání, včetně trestání rákoskou.

Po představení jsme si vlastnoručně mohli vyzkoušet mletí obilí, česání lnu a soukání nití. Poslechli jsme si vyprávění o koních.

Návštěvu hradu jsme ukončili jeho prohlídkou.

Všechny fotografie se na internetové stránky školy nevejdou, zájemci mohou požádat paní učitelku o stažení na „flešku“.