Vybraná kategorie:

 

2011/12 3.B Na výletě

 Školní výlet 3.B

 

22.5.2012 jsme vyrazili na výlet. První zastávka byla na SOOSu. Zde jsme prošli přírodní naučnou stezku, navštívili jsme muzea a pak jsme jeli do Chebu. Na Chebském hradě nás očekával sám král Karel IV., který vyprávěl o svém životě, o oblečení, které nosí, jak hoduje a jezdí na koni, nechybělo ani upozornění, že v jeho době se žáci trestali rákoskou – jako pomocníka si Karel vybral našeho Matěje a na něm názorně předvedl dřívější výchovu.                                                                                     Po tomto zajímavém vystoupení jsme obhlédli výrobu nití – ze lnu, mletí obilí na mouku – také jsme si vše vyzkoušeli, vyslechli jsme zajímavé vyprávění o koních a na závěr jsme si prohlédli celý hrad.

Paní učitelka nás po celou dobu fotografovala, ale na internetové stránky školy se všechny obrázky nevejdou, pokud bude někdo mít zájem o více fotografií, paní učitelka může zájemcům foto stáhnout na „flešku“.

                              Žáci 3.B