Vybraná kategorie:

 

2011/12 3. a 4. ročník Lesní hry – Mühlleiten

Dne 5. 6. 2012 se žáci 3. a 4. tříd zúčastnili 14. ročníku lesních her v Německu. Nepřízeň počasí letos znemožnila jejich konání v tradičním prostředí lesa v okolí Mühlleitenu, a tak jsme zamířili do areálu Vogtland – Areny v Klinghenthalu. Zde v prostorném a vyhřívaném stanu, přímo pod skokanským můstkem, organizátoři velmi rychle vytvořili „náhradní les“. Žáci byli rozděleni do čtyř družstev – Datli, Sokoli, Orli a Straky. Prošli sedm stanovišť, na některých se seznámili se životem zvířat v lese a s prací lesníků, na jiných soutěžili v hodu šiškou na cíl, v rychlosti skládání polen do hranice, poznávání předmětů jen pomocí hmatu, atd. Nejlepší tři družstva byla oceněna diplomy a věcnými cenami a ti co nevyhráli, si nakonec odnesli také spoustu pěkných dárků. I když nám počasí nepřálo, výlet do Německa se vydařil a určitě se žáci těší na další ročník lesních her.

Chtěla bych poděkovat svým kolegům Petru Morávkovi a Miroslavu Pokornému za pomoc při organizování lesních her.
                                                            Mgr. Markéta Pokorná – ZŠ Kraslice, Dukelská