Vybraná kategorie:

 

2011/12 7.A, 7.B Mladý zeměpisec

 Mladý zeměpisec na vlnách zaslouženého úspěchu

 

Dne 18. 04. 2012 se na Gymnáziu Sokolov konalo krajské kolo předmětové soutěže              ze zeměpisu, kterého se jako vítěz sokolovského okresního kola zúčastnil žák naší školy Martin Diviš. Celkem se soutěžilo ve třech kategoriích, kategorii A, B a C. Martin obhajoval své loňské vítězství a postup do státního kola. Krajského kola se celkem zúčastnilo 18 žáků Karlovarského kraje, vždy po dvou zástupcích z každého karlovarského okresu v příslušné kategorii.

Martin sice své loňské prvenství neobhájil, ale skončil v kategorii B na vynikajícím druhém místě, které mu taktéž zaručuje další postup. Nebude se tudíž účastnit státního kola předmětové soutěže, které se letos koná v Plzni, ale i tak se zúčastní jiné soutěže na celorepublikové úrovni. Jedná se o soutěž EUROREBUS, ve které bude mít možnost poměřit své znalosti s dalšími žáky z jiných částí naší země. K vynikajícímu druhému místu mu samozřejmě blahopřejeme a budeme mu v jeho dalším úsilí držet palce.  

 

Petr Morávek

Základní škola Kraslice

Dukelská 1122