Vybraná kategorie:

 

2011/12 8.A Cyklistický výlet na Svatošské skály

 

 

Tomu, kdo šel náhodou ráno v 7:30 kolem vlakového nádraží v Kraslicích, se naskytl zvláštní pohled. Před nádražím bylo čtrnáct energie plných cyklistů, někteří dokonce samou nedočkavostí kroužili v  soustředných kruzích na svých velocipedech. V 7:51 už všech 14 a dva učitelé jako doprovod již byli nastoupeni do speciálně připraveného vagónu a rozjížděli se směrem Sokolov. V Sokolově hned vedle vlakového nádraží začíná cyklistická stezka, která vede až do Karlových Varů. Jejich cílem však nebyly Karlovy Vary, ale Svatošské skály, které se nacházejí 18 km od Sokolova na této stezce. Hned po ujetí asi jednoho kilometru se ukázalo, kdo si pořádně nepřipravil své kolo před jízdou. Dvě zadní kola vykazovala známky nedostatečného tlaku v duších. Prostě byla skoro vyfouklá. Naštěstí výprava sebou měla pumpičku a tak bylo možno jedno kolo dofouknout. Druhé kolo bylo tak trochu oříšek. Neboť bylo osazeno ještě prehistorickým typem ventilku, na který bylo potřeba sehnat potřebný přechodový kus takzvaný redukce. Shánění si vyžádalo 35,- Kč a cca 10 km sprintu na kole v podání jednoho z dozorujících učitelů. S obrovskou technickou pomocí Vaška Hracha se podařilo kolo nafouknout a všichni mohli pokračovat v cestě. Po hodinové cestě doprovázené melodickými i nemelodickými zvuky vyluzovanými několik měsíců nepoužívanými koly dorazila skupina do Lokte. Po průjezdu městem se opět napojila na cyklostezku a pokračovala na Svatošky. Odměnou za dlouhé šlapání byl nádherný pohled na skalní útvary představující svatební průvod a přechod řeky Ohře přes lanový most. Ne všichni si lanový most opravdu vychutnali, někdo (raději nejmenujme) přecházel (přecházela) ve stavu blízkém nervovému zhroucení. Do cíle nedojeli všichni, což však nebylo způsobeno nedostatkem vůle, ale tím, že jejich závodní stroje a těla nebyly připraveny na takovouto zátěž. Chvilku počkali na odpočívadle za Loktem a skupina vracející se ze Svatošek je opět včlenila do svého pelotonu. Do Sokolova na nádraží přijeli tak akorát, aby nastoupili do vlaku a vrátili se do Kraslic. V Kraslicích si řekli závěrečné ahoj a všichni odjeli domů. Někdo si jel lízat rány, někdo šel ještě ven a někdo spěchal na Facebook sdílet ten zážitek. 
Takže hodně laiků na FB-čku a pevné zdraví přeje autor článku. Jó a taky doufám, že si v květnu dáme podobný výletJ.
Jan Kuzebauch