Vybraná kategorie:

 

2011/12 2.A,B ZOO ve druhých třídách

 ZOO VE DRUHÝVH TŘÍDÁCH

O domácích zvířatech se můžeme učit i netradičním způsobem. Nám se to povedlo. S dětmi z druhých tříd jsme připravili malé ZOO domácích mazlíčků. Zvířátka přinesená v klecích, akváriích, sklenicích a krabicích se vystavila ve třídě i s popisem, jak se jmenují, čím se živí a kde se vyskytují. Rozhodně toho nebylo málo. Obzvlášť, když děti, které doma žádné zvířátko nemají, si chytře poradily a přinesli ve sklenici alespoň to, co našly ve svém okolí. V ZOO jsme tedy měli králíky, morčata, činčily, křečky, andulky, korelu, kočku i rybičky, želvy a žábu, komára, berušku, šneky a žížaly, pavouky a strašilky a ještě spoustu dalších. 

K dokonalosti naší roztomilé ZOO přispěli především rodiče našich druháčků, jelikož právě oni dovolili dětem zvířátka přinést a vystavit. A nejen to! Maminky poslaly spoustu napečených dobrot a děti samy se podílely na přípravě občerstvení pro návštěvníky.

A jak to dopadlo? ZOO se všem moc líbila a hejno „kobylek“ z vyšších ročníků nám občerstvení také pochválilo. Zůstaly jen drobečkyJ

Tř. uč. Šárka Kuzebauchová a Alena Muchová