Vybraná kategorie:

 

2011/12 2.A Cesta na Hradiště

VYCHÁZKA NA HRADIŠTĚ

 
Ráno v osm jsme vyrazili. Cesta byla do kopce, ale nám to nevadilo. Poznávali jsme stromy, houby, pozorovali přírodu. Než jsme se nadáli, byli jsme kousek pod vrchem u tisovského hřbitova. Svačina od maminek nám moc chutnala, protože chladné ráno a prudký kopec nám pomohly vyhladovět. Když jsme se posílili, malé lesní matematické počítání nás opět nastartovalo. Ještě kousek do kopce a už jsme na Hradišti. Lezli jsme do kopce a po kusech skály, objevovali jsme zbytky hradu. Vyprávěli jsme si pověsti o nalezených pokladech a krátce jsme si řekli i o historii kraslického hradu. A protože byl svátek sv. Václava i my jsme se na Hradišti objevili v časech dávno minulých. Vyprávěli jsme si i o sv. Václavovi. Než jsme se nadáli, byli jsme opět v Kraslicích. Vycházka skončila, ale my už teď umíme alespoň trochu vyprávět o historii Kraslic i sv. Václavovi.