Vybraná kategorie:

 

2011/12 3.B Poznáváme okolí Kraslic

Poznávání Kraslic a okolí

 
16.9.2011 jsme se ráno sešli ve škole - i se třídou 3.A, abychom se zaposlouchali do pověstí, které se vážou k historii Kraslic – konkrétně Hradiště.
Došlo i na naše vyprávění a porovnávali jsme život dětí v dřívějších dobách s naším – bezstarostným.
Po první vyučovací hodině, když vykouklo sluníčko, jsme se vypravili na vycházku. Prošli jsme Dukelskou ulicí přes náměstí a zamířili do Městských sadů. Cestou jsme poznávali důležité a historické budovy ( MÚ, knihovna, kostely,…). Pak už jsme stoupali do kopce k Hradišti, mnozí už na začátku cesty fňukali, že je bolí nohy, ale když jsme dorazili k cíli, tak na bolest zapomněli.
Když jsme si prohlédli Hradiště, tak paní učitelka zahlédla pohybující se stín  - to byla asi bílá paní – a my jsme začali hledat ukrytý poklad. Našel ho Leon – a jaké bylo naše překvapení, když poklad neobsahoval stříbrňáky, ale bonbony. Všichni jsme si zamlsali.
A pak už jsme se zvesela vraceli zpět do školy.
Vycházka se vydařila a už se těšíme na další poznávání Kraslic.
                                           Žáci 3.B