Vybraná kategorie:

 

2010/11 5.A Život pro planetu Zemi

Život pro planetu zemi

 
  Dne 12.5.2011 jsme se šli podívat na Náměstí T. G. Masaryka, kde se konala akce Život pro planetu Zemi. Stáli tam se svým vybavením i policie, hasiči a vozy technických služeb. Nejlepší bylo, že jsme si do každého vozu mohli sednout a vyzkoušet si jejich vybavení. V další části náměstí probíhaly různé soutěže týkající se třídění odpadů. Sestavovali jsme maxi domino, házeli míčky do namalovaných kontejnerů na tříděný odpad, u jednoho stanoviště jsme odpad třídili do mini kontejnerů, na jiném jsme při třídění jezdili na koloběžkách. Byla tam také obří skládačka, kterou jsme sestavovali podle správného postupu při recyklaci odpadků. Na závěr jsme šli na stanoviště pro celou třídu. Za každý splněný úkol jsme dostávali krejcárky, za které jsme si mohli koupit švihadlo, omalovánky, pexeso, box na ovoce, atd.        
  Celá tato akce se nám všem moc líbila, protože byla naučná i zábavná.
                                                                                       třída V.A