Vybraná kategorie:

 

2010/11 3.B Čarodějné učení

ČARODĚJNÉ UČENÍ – 3. B

 
Dne 29. 4. se naše třída proměnila v rej čarodějnic. Putovali jsme cestou do hradu, kde bydlela hrůzostrašná čarodějka. Museli jsme ji najít – sčítáním a odčítáním do 1 000 . Vyluštili jsme jak má správná čarodějnice vypadat, snažili se získat mast na růst vousů – potřebovali jsme k tomu podstatná jména v jednotném čísle. Pro křivé zuby potřebovala naše čarodějnice dobroty, které jsme roztřídili podle vyjmenovaných slov a slovních druhů. Následovala soutěž Miss Čarodějnice. Podle vyluštěné tajenky dostala vítězka týdenní pobyt v chalupě baby Jagy. Pak jsem létali po zahradě, pozorovali a zaklínali přírodniny. Nakonec jsme z víček sestavili podobu naší ježibaby z hradu.
Dopoledne bylo parádní, dostali jsme velkou pochvalu a omalovánku s čarodějkou.