Vybraná kategorie:

 

2009/10 5.A,B Výlet do Hřenska

Třídní výlet páťáků

Hurá!!!!!! A je tu pátek! Ráno máváme z povinnosti rodičům z vlaku, ale v duchu se už těšíme na „zakázané ovoce“. Najdu si novou lásku? Dám jí pusu? Chytne mě za ruku? Je toho mnohem víc. Dlouhá cesta nám rychle utíká. A už přichází první úkol. Složte píseň na téma ostříhané nehty, najezený žaludek apod. Přestupy – výstupy - nástupy- kemp. Moje chatka, tvoje chatka. Večer se sejdeme. Nástup před večerkou, interpretujeme naše skladby a za potlesku obecenstva (nejen z našich řad) jdeme do hajan. Do hajan?
Sobota. Ranní rozcvička nejprve vypadá, že to nic není, za chvíli už všichni funíme. Snídaně, úklid chatek a hajdy na Pravčickou bránu. Jdeme lesem do kopce, povídáme si. Čteme informační tabule na naučné stezce a dostáváme druhý úkol. „Napište ve skupině hororový příběh o smírčích křížích.“ Výhled z Pravčické brány je úchvatný. Později jízda na lodičkách po řece Kamenici v nás podněcuje fantazii. (Vodník, drak, sloni, obrovská gorila….). Proti únavě dostáváme spršku. Půl kilometru před kempem nás promočil déšť. Večer, už suší, předvádíme si naše spartakiádní sestavy a za přítmí čteme vymyšlené horory. Poslední noc, budíček, snídaně. Perličkou je módní přehlídka. Kluci jako holky a holky jako kluci. Je to fakt legrace. Cože? Už odjíždíme? Bylo to super!!!!
Žáci pátých tříd