Vybraná kategorie:

 

2009/10 Lesní hry - Německo

Lesní hry Mühlleiten 2010

            Dne 18. května 2010 se vybraní žáci třetích a čtvrtých tříd naší základní školy zúčastnili lesních her pro mládež, které se již s železnou pravidelností každoročně konají pod záštitou Lesní společnosti Sachsenforst, města Klingenthal a za přispění Lesů České republiky v prostředí krušnohorského lesa nedaleko Klingenthalu.  
            V letošním roce školu reprezentovali jeleni s laněmi (žáci čtvrté třídy), veverky (žáci třetí a čtvrté třídy) a medvědi s medvědicemi (žáci třetí třídy). Jeleni s laněmi, kteří se již minulý školní rok akce zúčastnili, obsadili v konkurenci deseti družstev výborné třetí místo.
            Již tradičně se soutěžilo nejen v poznávacích, ale i sportovních a oddechových soutěžích. Děti se zde hravým způsobem seznámily s biotopem jehličnatého lesa, krušnohorskou flórou a faunou či prací zaměstnanců lesní správy. Mezi ty nejzajímavější soutěže patřily bezesporu stanoviště: BLACKBOX (poznávací předmětů z lesa po hmatu), HOD ŠIŠKOU NA CÍL, KRAKONOŠOVY HOLE či CO DO LESA NEPATŘÍ.
            Akce byla jako vždy perfektně připravena. Kromě nových poznatků a zážitků si děti také odnesly drobné ceny. Příští rok se chceme akce určitě opět zúčastnit.
Petr Morávek
Základní škola Kraslice, Dukelská 1122