Vybraná kategorie:

 

2009/09 6.A a 6.B v planetáriu

 

PLANETÁRIUM   MOST          15.10.2008
 
Abychom si prohloubili a zopakovali znalosti o naší sluneční soustavě a nebi nad naší hlavou, vzali nás naši učitelé zeměpisu paní Čermáková a pan Cheníček do planetária v Mostě. V první okamžik nás překvapilo, kde se planetárium ukrývá. Celou dobu jsme se dívali na tu zvláštní zelenou kouli na střeše kulturního domu, která nám přišla malá, ale jaké pak bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že se planetárium nalézá právě zde a s tou malou koulí nemá nic společného.
Ujal se nás velmi milý pán, který nám postupně za pomoci promítání zvláštním přístrojem, vyprávění a někdy záludných otázek jednoduše objasnil vše o vesmíru. Nejvíce nás nadchnulo promítání noční oblohy se spoustou hvězd – hledali jsme planety, ukázali si jednotlivá souhvězdí a zajímavosti našeho nebe. Hodinový program byl ukončen ukázkou svítání nad městem, v planetáriu opět nastal den a my se pomalu a jistě vydali na cestu domů...