Vybraná kategorie:

 

2008/09 9.B Školní výlet

VÝLET DO PLZNĚ

 
Ve čtvrtek 21. května jsme se s naší třídou vypravili do Plzně obhlédnout zdejší pivovar a užít si i krapet zábavy v interaktivním muzeu - Techmánii.
Po poměrně delší cestě jsme konečně dorazili do areálu plzeňské Škodovky. V budově muzea bylo mnoho zajímavých, zábavných, ale i poučných expozic. Při prohlídce jsme mohli využít své znalosti z hodin fyziky a přírodopisu, či případně si tyto doplnit.
 Po příjemném čase stráveném v Techmánii nás čekala výprava do plzeňského podzemí. Po okružní procházce Plzní jsme téměř napoprvé dorazili K Pivovarskému muzeu, neboť odtud vede cesta pod zem. Všichni jsme dostali velmi slušivé helmy, takže jsme vypadali jako hejno zaběhnuvších se Bořků Stavitelů, a vydali se po stopách naší průvodkyně do toho zajímavého podzemního světa. Chodili jsme v dlouhých, osvícených chodbách, které připomínaly jeskyně, ve kterých kdysi žili nějací pravěcí lidé, či vězení, kterým se šířil jekot a nářek odsouzenců. Nebojte, byly to jen představy, ve skutečnosti toto podzemí sloužilo k uchovávání potravin nebo také jako studny, dokonce i jako úkryt obyvatelů v dobách válečných.
Po tomto velmi zajímavém zážitku jsme zamířili do světoznámého plzeňského pivovaru. Tam jsme poznali jakým způsobem se pivo vlastně vaří a čeho všeho je k tomu zapotřebí. Dokonce jsme se svezli největším osobním výtahem v České republice a chvíli jsme také strávili v otáčivém kinu, kde nám byl promítán dokument o historii piva. Navštívili jsme proslulé pivovarnické sklepy, v nichž zrál, vlastně ještě částečně zraje, místní ležák. Viděli jsme rovněž místní obrovské dubové sudy, ve kterých se tento „zlatý poklad naší země“ skrývá.
Potom jsme se opět vrátili na místo, kde jsme byli na prohlídce podzemí. Znovu jsme tam však nešli, tentokrát nám paní průvodkyně ukázala zdejší muzeum, které střeží legendu piva a pivovarnictví.
Po krásném dni „stráveném u piva“ jsme se rozhodli trochu změnit náplň a zabrousili jsme do cukrárny na zmrzlinu.
Pro nás všechny to byl určitě krásný, zajímavý  i velice poučný výlet.
 
                                                               Za všechny účastníky Lucie Fehérpatakyová, IX. B