Vybraná kategorie:

 

2008/09 6.B 8.A Náš společný výlet ve Svojšíně

Náš školní výlet ve Svojšíně

                        Začátkem měsíce června 2009 vyrazili žáci VIII. A se spolužáky z VI. B na školní výlet do Svojšína. Ubytování nám poskytla firma Sokolovská uhelná v areálu tamního tábora. Bydleli jsme v prima chatkách, stravovali se a sportovali v areálu tábora a podnikali různé výlety po okolí. Program byl zaměřen na sportovní činnosti, táborové dovednosti a turistiku. Nechyběla ani noční hra a trocha toho strašení. Ze sportu bychom chtěli zmínit turnaj ve stolním tenise, basketbal, soutěž ve střelbě ze vzduchové pušky či fotbal na místním fotbalovém hřišti. Nejlepšími stolními tenisty se stali Petra Capová a Ondřej Račák. Nejlepšími basketbalisty se stali Denisa Ernstová a Lukáš Kadeřábek. Soutěž ve střelbě vyhráli Barbora Mariňáková a Honza Bušek za osmé ročníky a Terezka Štorková a Petr Šlajs za šesté ročníky. Nejlepšími tábornicemi se stala děvčata z osmé třídy ve složení Petra Capová, Sandra Jorová, Kristína Holasová, Šárka Brandtlová, Lenka Pašková a Denisa Ernstová. Nejtěžší disciplinou se ovšem stal otužilecký závod s překvapením. Jednalo se o netradiční sklizeň brambor na dně zdejšího bazénu, jehož voda nepatřila k nejteplejším. Úkolu se zhostili Lukáš Kadeřábek, Honza Veverka, Pavel Sivák, Sandra Jorová, Štěpánka Švecová a Monika Duchková. Nad jejich sportovními a sklizňovými schopnosti je třeba smeknout. Všichni obstáli na výbornou a úkol splnili. Nejrychlejším sklízečem se stal Lukáš Kadeřábek. Z dívek to pak byla Štěpánka Švecová. O vynikající jídlo na táboře se starala paní Račáková, o program paní učitelka Čermáková a pan učitel Morávek, o bezpečnost tábora pak náš skoro pitbulteriér Bobík alias Kraken, jehož měla na starosti naše táborová babička paní Nováková. Při večerním programu – noční hře – nám úspěšně pomáhali naši přátelé Petruška Matasová a Honzík Kohár. Velký dík patří také táborové zdravotní sestře.      Na závěr je třeba také zmínit některé další akce, kterými jsme se snažili zpříjemnit naše chvíle na táboře: „Táboráček, aneb pokud nebude oheň, nebude ani večeře“ či „Diskotéka pro náctileté a ten zbytek“. Škoda jen, že všechno jednou končí. Těch pár dní uteklo jako voda a my jsme se zcela výjimečně vrátili bez zranění domů. Snad se nám příští školní výlet vydaří alespoň jako ten letošní.
            Alena Čermáková

            Petr Morávek