Vybraná kategorie:

 

2008/09 8.a,b F Obvody

8.AB F – Elektrické obvody

     Při výuce kapitoly o elektrickém proudu je potřeba si teorii také vyzkoušet a tak jsme s žáky začali sestavovat elektrické obvody.
     Na začátku jsme si vždy zopakovali pravidla pro sestavení daného obvodu a zapojení měřících přístrojů a pak jsme se pustili do práce. Někteří by se jako elektrikáři stoprocentně neuživili – v obvodu propojili preventivně všechny součásti mezi sebou, jen ne s baterií, jiní zamotali vodiče, že sami ani nemohli najít začátek a konec.
     Nakonec jsme se však zdárně dopracovali ke změření daných veličin a mohli si tak zdůvodnit např. funkci reostatu a děliče napětí v elektrickém obvodu.
                                                                                             

                  Alena Čermáková