Vybraná kategorie:

 

2008/09 3.a Hvězdářské dopoledne

Hvězdářské dopoledne

 
21. října 2008 jsme šli do městské knihovny na besedu s „panem hvězdářem“. Ta beseda se jmenovala Žárovkou na Měsíc. Přijel k nám „pan hvězdář“, který se jmenuje pan Morávek. On i jeho povídání pochází z hvězdárny v Karlových Varech,kde jsme byli minulý rok na školním výletě.
Na začátku besedy si „pan hvězdář“ udělal docházku. Říkal: „OKURKA“. My jsme museli říct, jestli je žák OKURKA přítomen. A tak to šlo i u „VIŠŇOVKY“ a „BRATŘÍ OŘECHŮ“. Když byla docházka hotová, tak nám byla promítána pohádka Xaverius a Měsíc.
„Pan hvězdář“ si povídal s žárovkou a žárovka mu říkala, aby letěl na Měsíc. A tak se i stalo. Dozvěděli jsme se zajímavosti o Měsíci a letu na něj.
Beseda se nám strašně líbila.
 
                                             Nellinka Horvátová a Dianka Krnovská z III.A