Vybraná kategorie:

 

2008 7.B Evropský den

 

                Evropský den
 
NA čtvrtek 29.5.08 jsme od pana učitele Pokorného st. dostali zajímavý úkol.Na hodinu zeměpisu jsme si měli připravit nějaké věci k reprezentaci jakéhokoli evropského státu.Nejvíce lidí reprezentovalo Slovensko(4),potom Itálii(2),Maďarsko(1),Rusko(1),Irsko(1) a Belgii(1).Překvapující byl ovšem počet lidí představující ČR.Pouhý jeden člověk!Mohli jsme si také připravit nějaké oblečení představující repliku národního kroje,nějakou větu nebo povídání v jazyce reprezentované země.Obléci si charakteristické oblečení,nebo již zmíněný kroj byla zábava.Potkat jsme tak mohli irského leprikóna bez kotlíku se zlatem(škoda),nebo dívku z ruského venkova.Dále jsme mohli slyšet maďarštinu,slovenštinu a ruštinu.Myslím si že takzvaný Evropský den se nám vydařil. 
 
                                                                  Eva Müllerová a Kateřina Roková
                                                                                     7.B