Vybraná kategorie:

 

Mikuláš 2003

Skutečně pekelná třída!

Pátého prosince se obě naše páté třídy jaksi proměnily. Jinak elegantně oděná, vymydlená a načesaná dítka se v tento den změnila k nepoznání. Ve vzduchu byly cítit pekelné ohně, andělské zvonění a samozřejmě sladkosti z Mikulášova koše.
Jak se páťáci těšili, tak se ti nejmenší báli, neboť tušili, že se něco chystá! Škoda, že jste tu nebyli s námi, protože to opravdu stálo za vidění. Byla to opravdová přehlídka čertů a čertic, andělé jako z obrázku a na fotografie pánů Mikulášů se stály dlouhé fronty. Čerti řádili, mrňata výskala a slibovala hory doly, jen aby už ten strašný čert byl pryč.
Ale jakmile se objevil Mikuláš s bohatou nadílkou, ustrnulé tváře se rozzářily a nakonec se i ti méně odvážní pustili do básnění. Mikulášský den se vyvedl a všichni se už moc těšíme na ten příští!

Vendula Kaslová