Vybraná kategorie:

 

2019/20 III.B Mikuláš

 Mikuláš ve škole

Bylo čtvrteční ráno a děti přišly do školy přestrojené za Mikuláše, čerty a anděly.

Učily se čertovskou češtinu s čerticí Drakobubou.

Najednou někdo zabušil na dveře a my jsme se lekli. Do třídy vešli opravdoví a špinaví čerti v doprovodu Mikuláše a andělů. Čert rozvinul listinu, kde byli zapsáni hříšníci. Mikuláš si zval zlobivce, ti zazpívali písničku a slíbili, že se polepší. Andělé pochválili hodné děti, dali jim bonbóny a andělské třpytky na tvář. Čert nás lákal zahrát si s ním karty o lidskou duši. Ostatní čerti chodili okolo lavic, strašili nás, vyplazovali jazyk a uhlím špinili zlobivé děti. Když stál čert za námi, běhal nám mráz po zádech a bušilo nám srdce.

Mikuláš s anděly se s námi rozloučili a čerti na nás místo pozdravu vyplázli jazyk.

Oddechli jsme si, že nikoho čerti nevzali do pekla.

                                                                           Děti ze III.B a p. učitelka Janková E., ZŠ Kraslice, Dukelská