Vybraná kategorie:

 

2018/19 1.B Čertoviny

 

PEKELNÁ NEBO ČERTOVSKÁ ŠKOLA?

 

Mulisy, mulisy, hodina začíná. Tfuj tajbl, to není Lucifer! To do třídy vešel nejvyšší anděl nebeskej. Čerti byli trochu zklamaní, ale zato malé andělky zářily štěstím. Během výuky bylo vidět, že čertíci umí zlobit. Ukazovali andělíčkům, jak se líně válet, nechávat nepořádek, jak neudělat svou práci. Naštěstí nebeská dobrota je nevyčerpatelná a bylo jim vše odpuštěno. A když se ve třídě objevili staří vypelichaní čerti z devítky, nejvyšší anděl nebeskej držel ochrannou ruku nad všemi malými neposedy. Mikuláš jim poradil, jak hříšky napravit, andělé odměňovali sladkostmi a děti jim za to zarecitovali zimní básničku. Peklo nemělo nad nikým takovou moc, aby ho odneslo a tak třída zůstala stále plná dětí. Vlastně malých čertíků a andělíčků.

 

Mgr. Šárka Kuzebauchová