Vybraná kategorie:

 

2018/19 3. B Pečení chleba

 Jak jsme pekli chleba

Vypravili jsme se na Školní statek v Chebu, kde jsme se zúčastnili výukového programu „Pečení chleba“. Nejprve jsme se seznámili s druhy obilovin a pak jsme se vydali zadělat si těsto na chleba. Samozřejmě jsme nepekli žádné velké pecny, ale jen malé chlebové bulky. Pan lektor nám rozdal recepty, suroviny a pak jsme podle jeho pokynů zadělávali těsto. Zjistili jsme, že řádně prohnětené těsto, není legrace. Docela nás tato činnost unavila. Proto, během kynutí těsta, jsme se šli nasvačit. Pak jsme si zkoušeli, jak se dříve drtilo obilí na mouku. A to už se náš chlebíček pekl v troubě. Po celé místnosti se linula vůně a my se těšili, až chlebíček ochutnáme. Konečně upečeno!  Ale hned jsme ochutnávat nemohli, protože chléb byl horký. Tak nám ho pan lektor nakrájel a my jsme si ho zabalili s sebou domů.

Pak už jsme se spokojeně vraceli domů a můžeme se těšit na příští výukový program.

                                                                             Žáci 3. B