Vybraná kategorie:

 

2016/17 IX. A Den dětí v MŠ

 Den dětí v MŠ „Zámeček“

Ve středu7. 6. jsme byli my – deváťáci – pozváni do školky Zámeček, abychom jejím učitelkám pomohli s organizací oslav Dne dětí na téma „Z pohádky do pohádky“. Dostavili jsme se značným předstihem, aby se někteří z nás mohli v klidu „převtělit“ do pohádkových bytostí. Jednotlivé role a úkoly byly rozděleny rychle, každá z bytostí obdržela slušivý kostým a rychle se převléknout. Pak už zaujmout pozici na přiděleném stanovišti. Zahrada mateřské školy se proměnila v pohádkový svět, ve kterém žáky vystřídali vodníci, víly, princezny, černokněžníci, dokonce i odvážný princ dorazil. Ti, na které se kostým nedostal, se proměnili v pilné pomocníky. A přišel čas vyčkat na malé cestovatele pohádkou (školáky z MŠ a prvňáčky).

Všichni jsme byli uneseni množstvím dětiček, které se dychtivě vrhly na plnění úkolů. Všechny děti se chovaly naprosto úžasně a snažily se aktivně spolupracovat.

Na závěr celého dopoledne na nás čekalo malé pohoštění, úžasná bublanina. Tu bohužel všichni neměli možnost ochutnat, neboť skupinka vodníků se hned na bublaninu hladově vrhla, aniž by si uvědomila, že když je zde 24 kusů a nás je taktéž 24, asi by si dva kusy brát neměla.

Nakonec děti objevily poklad, ze kterého nám patřil také kousek, dostali jsme propisky, ty se vždy hodí. Po jedenácté hodině dopolední jsme se vyrazili zpět do školy s náladou vylepšenou nečekaně zábavným dopolednem a s pocitem, že celé dopoledne vydařilo.

Za nás mohu říci, že se nám ve školce velice líbilo, někteří se dokonce rozvzpomněli  na tu „dávnou“ dobu, kterou jsme strávili jako malí školce, a společně jsme si zavzpomínali na různé příhody. Doufám, že i našim malým kamarádům se celé dopoledne líbilo.

                                                                  

Lucie Bittmanová IX. A