Vybraná kategorie:

 

2016/17 4.B Čarodějné čarování

 ČARODĚJNÉ ČAROVÁNÍ

 

Projít čarodějnickou výukou není vůbec žádná legrace. Museli jsme se spojit celá třída, abychom zvládli všechna kouzla. To nejdůležitější a nejtěžší kouzlo na nás čekalo při vaření lektvaru pro zdaření plánů. Muselo se u něj říci mocné zaklínadlo a dodržet všechny čarodějnické rituály – stáli jsme v magickém kruhu, potřikráte jsme vzývali sílu všech čtyř živlů:

Vzývám sílu vody a sílu vzduchu,

popřejte přání mému sluchu.

Dej, sílo ohně, dej, sílo země,

ať vaše moc spojí se ve mně.

Do vroucí vody jsme vsypávali čarovné býlí (dobromysl, voňavý rmen, andělský kořen, devětsil, vonný klas, štědřenec, stříbrník, voněkras). Hotovým lektvarem jsme potřeli rty a olízli je. Tím se prý kouzlo probudilo.

            Takže … až se nám bude vše dařit celý rok, je jasné, že jsme dobře čarovali.

čarodějnice Bludimíra