Vybraná kategorie:

 

2015/16 3.B Besídka

 BESÍDKA A NÁŠ ŠTĚDRÝ VEČER

 

My, celá třída 3.B, jsme se těšili na vánoční besídku. Také jsme se na ni připravovali celý adventní čas. Učili jsme se básničky, koledy, ale i být pěkně potichu, abychom si nepokazili představení. Tři veteráni byla pohádka, kterou jsme s paní učitelkou divadelně nacvičili pro rodiče jako vánoční překvapení. Uměli jsme ji tak dobře, že nám ani tréma naše vystoupení nepokazila a velký potlesk vše potvrdil.

Když rodiče odešli, čekal nás Náš štědrý večer. Připravili jsme slavnostní stůl a usedli ke štědrovečerní večeři. Tichá modlitba, přípitek a dobrou chuť. Rozkrajovali jsme jablíčka a měli radost z krásných hvězdiček. Při pouštění lodiček nás bavilo pozorovat, kdo ze třídy možná odejde a kdo ne, a při házení střevíčku (házeli jsme všichni, ne jen děvčata) také. Stoupali jsme na sekeru bosou nohou, aby nás celý rok nebolely nohy, a tvářičky jsme si pomazali medem, to abychom byli pro ostatní „sladcí“.

Konečně přišla ta dlouho očekávaná chvíle - rozbalování dárků. Spousta hraček a malých překvapení nám dělala radost a my jsme si hráli až dlouho do večera. Ospalí a unavení jsme si před spaním promítli pohádku a plni nových zážitků jsme usnuli. Měli jsme krásné sny a ty se prý splní.

 

Mgr. Šárka Kuzebauchová