Vybraná kategorie:

 

2014/15 4.A Náš výlet

 Školní výlet 4. ročníku

 

         Ve středu 10.6. jsme s očekáváním odjížděli do Techmania Plzeň. Hned při vstupu jsme viděli netradiční žlutou lavičku, na které jsme posvačili a s plnými žaludky jsme vyrazili na průzkum velikých bývalých hal plzeňké Škodovky. Někdo hned zamířil k obrovské turbíně, dalšího upoutal vodní svět od koloběhu vody v přírodě po přehrady se stavěním hrází a přečerpáváním vody i se vznikem vodního víru. Sílu větru jsme vyzkoušeli  u modelů větrných elektráren a pozorováním tornáda. Mohli jsme si vyzkoušet pokusy s elektrikou, vznik elektrického výboje. Zajímavé také bylo televizní studio, práce s kamerou, nastavení 3D obrázku, módní přehlídka, bludiště, plošina na běhání, stolní hokej, kruh s míčky. Také se nám líbil pokus s dusíkem. Legraci jsme si užili ve dvou komorách. V jedné jsme se museli orientovat v úplné tmě a ve druhé jsme si zakřičeli z plných plic a změřili si sílu zvuku.

Společně jsme přešli do expozice Planetarium. V obrovském Slunci bylo ukryté 3D kino a kolem planety sluneční soustavy. Mohli jsme vyzkoušet, jak funguje oběžná dráha, pozorování dalekohledem nebo stavět ze stavebnice Merkur. Nejodvážnější si na gyroskopu vyzkoušeli, co prožívají astronauti ve vesmíru.

         Domů jsme přijeli unavení, ale s úsměvem na tváři.

                                                                   

                                                                         Žáci IV.třídy a Mgr. Jana Kocifajová

                                                                                   ZŠ Dukelská